leaf

Уряду пропонують 10 пропозицій підтримки скотарства

Серед запропонованих пропозицій — створення якісного законодавства, яке враховує інтереси виробників молока, дотації на зведення ферм, підвищення купівельної спроможності населення.
Больові точки у взаємодії молочного бізнесу та уряду:
1. Відсутність МінАПК та діалогу з ринком
2. Держпідтримка на будівництво об’єктів не спрацювала
3. У законі про обіг земель не враховано потреби тваринницьких ферм
4. Зміни клімату призвели до засухи та втрати кормів
5. Держава на Сovid-кризу не реагувала
Кроки для уряду до вирішення проблем тваринництва:
- Розвиток молочно-товарних ферм:
на цю програму потрібно 90 млрд грн протягом 10 років (9млрд грн. щороку, з них 50% – держпідтримка). Чому така цифра? Rabobank підрахував, що для збільшення виробництва і переробки 1 млн т молока потрібно інвестувати 750 млн євро. Нам потрібно збільшити виробництво на 4 млн т молока. В перерахунку євро до гривні – маємо 9 млрд грн на рік», – пропонує Чагаровський.
- Покращення купівельної спроможності громадян:
необхідне стимулювання споживання молока та молочних продуктів. На сьогодні 90% школярів виходять зі школи з хронічними захворюваннями, пов’язаними з недостатнім споживанням якісної протеїнової їжі. Вони постійно харчуються вуглеводною їжею, мають незбалансоване, неправильне харчування. Тому маємо критичну ситуацію з серцево-судинними захворюваннями та захворюваннями опорно-рухового апарату у діток 11-12 років. Ті хвороби, з якими вони мали б стикатися вже в далекому середньому віці, а то й пізніше», – розповідає Лавренюк.